Új év, új célok
Sokan jelölünk ki célokat az óév utolsó napján a következő évre. Lelkesedésünk határtalan, hiszen magunk mögött hagytunk egy szakaszt az életünkben, és az új évvel valami új kezdődhet. Ehhez a régi szokásainkat, életmódunkat kell megváltoztatni. Másképpen kell élni a hétköznapokat, más gondolkodásmóddal.
Persze bármikor elkezdhetjük felszámolni a régi szokásainkat, hogy elinduljunk a célunk felé, de az idő illúziójához szokott elménknek egy jó kis elrugaszkodási pont, ha január 1-én kezdünk bele a változásba.
Van, aki a dohányzásról szeretne leszokni, van aki fogyni vagy éppen hízni, de lehet, hogy többet sportolni, vagy nagyobb bevételre szert tenni. Jobb kapcsolatokat szeretne, egy szerető társat, vagy gyermeket.
Indul az új év, de az idő múlásával egyenes arányban fogy a lelkesedésünk. A célunkat, a változtatásra irányuló igyekezetünket legkésőbb az első tavaszi szellő elfújja. Minden marad a régiben, az élet visszakerül a régi, jól megszokott kerékvágásba. A kezdeti lendület után visszazuhanunk a biztonságos – de unalmas – életünkbe.
Mit tehetünk, hogy a céljainkat valóban elérjük?
A legelső teendőnk az, hogy átgondoljuk, hogy a célunk, fogadalmunk valóban a saját álmainkat tükrözik-e, vagy esetleg másnak akarunk vele megfelelni, vagy egy másik embert utánozni. Az sem szerencsés, ha mást szeretnénk a célunkkal változásra bírni.
Ha ezzel megvagyunk, tisztán és világosan látjuk, hogy mit akarunk, akkor érdemes a célunkat írásba foglalni. Felmérések bebizonyították, hogy azok, akik leírják a céljaikat, nagyobb eséllyel érik el azokat.
Cselezzük ki a tudatalattit!
Életünket tudatalatti programok irányítják, amelyeket valamikor kialakítottunk. Ez segít abban, hogy életünket biztonságban élhessük. Ugyanakkor, ha tudatosan szeretnénk változni, akkor ezek a programok akadályoznak bennünket. Félelem, kétségek jelenhetnek meg bennünk a célunkkal kapcsolatban, amelyek aztán lehetetlenné teszik azok elérését. Meg kell tehát előbb győzni a tudatalattinkat a célunkról, hogy keresztül tudjuk vinni a változtatást az életünkben.
A meggyőzés módjai
A tudatalattink erősen reagál a vizuális ingerekre, könnyebben befogadja az új információkat, ha látványos képeket nézegetünk a céljainkkal kapcsolatban.
A vizualizálás, álmodozás, belső képek megjelenítése a vágyott dolgokról, egy másik jó lehetőség. Alkossunk képeket, jeleneteket, amelyben már elértük a célunkat. A legjobb időszakok erre a reggel, közvetlenül ébredés után, és az este, elalvás előtt.
Ha bármilyen rossz érzésünk van a célunkkal kapcsolatban, kétségek, félelmek, akkor érdemes ezeket az érzéseket feldolgozni, megváltoztatni, mert ezek aktív gátlásként jelen vannak az érzelmi rendszerünkben. Erre az AnaLog Módszer egy gyors és végleges megoldást tud nyújtani.
AnaLog Módszer konzultáns